ROYSTON CROW YOUTH FOOTBALL LEAGUE Results - 8th January 2006

PUBLISHED: 14:39 11 January 2006 | UPDATED: 17:11 11 May 2010

Under 10 – Division A Bishops St Swift A 3-0 Baldock Town Templars Knebworth Wildcats Blk 9-0 Pin Green Juniors A Letchworth GCE Red 5-2 Bishops Stortford Youth Royston Celtic A 2-0 Broadhall Youth A Royston Town Colts A 2-3 Wymondley Park A Stevenage Bor

Under 10 - Division A

Bishops St Swift A 3-0 Baldock Town Templars

Knebworth Wildcats Blk 9-0 Pin Green Juniors A

Letchworth GCE Red 5-2 Bishops Stortford Youth

Royston Celtic A 2-0 Broadhall Youth A

Royston Town Colts A 2-3 Wymondley Park A

Stevenage Boro Reds 2-3 Buntingford A

Under 10 - Division B

Bishops St Swift B 0-1 Baldock Town Crusaders

Knebworth Wildcats Gold 0-0 Pin Green Juniors B

Letchworth GCE Blue 1-0 Bishops Stortford Ath

Royston Celtic B 2-1 Broadhall Youth B

Royston Town Colts B 0-1 Wymondley Park B

Stevenage Boro Yellows 1-6 Buntingford B

Under 10 - Division C

Albion Youth 1-1 Potton Colts

Benington Youth 2-4 Melbourn Dyn Leopards

Bishops St Wanderers 0-3 Hatfield Youth

Buntingford Cougars C 0-1 Manuden Juniors

F C Comets 2-3 Hormead Hares

H C Cougars 5-0 Symonds Green

Under 10 - Division D

Arlesey Town A 3-0 Stotfold Juniors A

Bishops St Rangers 1-3 Stevenage Town A

Bishops Stortford Jets 0-0 Biggleswade Town A

Fairlands Youth A 2-1 Baldock Town Knights

Letchworth GCE Yellow 3-0 Stevenage Borough Blue

Melbourn Panthers 5-1 Shefford Saints A

Under 10 - Division E

Arlesey Town B 1-2 Stotfold Juniors B

Bishops St United 1-1 Biggleswade Town B

Bishops Stortford Rovers 3-1 Stevenage Town B

Fairlands Youth B 3-3 Baldock Town Lancers

Letchworth GCE White 3-1 Stevenage Borough Tigers

Melbourn Tigers 3-0 Shefford Saints B

Under 11 - Division 2

Ashwell Academicals 4-1 Baldock Town Youth Crusaders

Bishops Stortford Athletic 1-1 Bishops Stortford Northolt

Broadhall Youth 2-3 Letchworth GCE Reds

Potton Colts 5-2 Bassingbourn Youth

Sawbridgeworth Juniors Reds 2-0 Bedwell Rangers A

Under 11 - Division 3

Arlesey Town Youth 2-4 Bishops Stortford Rovers

Hormead Hares 6-0 Letchworth GCE Blues

Sandy Colts 1-3 Pin Green Juniors

Stevenage Boro Junior Blues 0-2 Fairlands Youth

Symonds Green 3-1 Hitchin Town Youth

Under 12 - Division 1

Bishops Stortford Youth 0-1 Buntingford Cougars Blue

Knebworth Youth 1-2 Fairlands Youth Blues

Letchworth GCE Blues 3-1 Wymondley Park

Stevenage Boro Junior Reds 1-2 Letchworth GCE Reds

Under 12 - Division 2

Biggleswade Town Youth 2-3 St Neots Town Boys

Bishops Stortford Athletic 1-2 Sawbridgeworth Town Juniors Reds

Fairlands Youth Whites 4-1 Royston Celtic Whites

Hitchin Town Youth 1-4 Wymondley Park Wanderers

Stotfold Juniors 0-5 Shefford Saints

Under 12 - Division 3

Bishops Stortford Northolt 1-1 Bedwell Rangers Bombers

Broadhall Youth 3-0 Letchworth GCE Yellows

Herts Rangers 10-0 Baldock Town Youth Knights

Pin Green Juniors 8-0 Sandy Colts

Potton Colts 10-1 Letchworth GCE Whites

Under 12 - Division 4

Arlesey Town Youth 6-0 Baldock Town Youth Lancers

Buntingford Cougars White 1-5 Hormead Hares

Royston Celtic Greens 11-2 Hatfield Youth

Stansted Juniors 2-5 Bishops Stortford Rangers

Stevenage Boro Juniors Stripes 5-0 Stevenage Boro Juniors Tigers

Stevenage Colts 3-8 Austen Arrowheads

Weston Youth p-p Albion Youth

Under 13 - Division 1

Benington Youth 3-1 Bishops Stortford Athletic

Buntingford Cougars 0-3 Apollo FC

Wymondley Park 10-2 Potton Colts Blues

Under 13 - Division 2

Arlesey Town Youth Blues 3-0 Pin Green Juniors

Bedwell Rangers 3-3 Stevenage Colts

Bishops Stortford Northolt 0-1 Austen Arrowheads

Sawbridgeworth Juniors Reds 5-4 Knebworth Youth

Stevenage Town Youth 11-3 Saturn

Under 13 - Division 3

Ashwell Academicals 3-6 Pin Green Blues

Broadhall Youth 5-1 Letchworth GCE Blues

Fairlands Youth Blues 0-4 Shefford Saints

Hormead Hares 8-0 Stevenage Rangers

Royston Town Colts A 2-0 Stevenage Borough Juniors

Sandy Colts 8-0 Baldock Town Youth Crusaders

Under 13 - Division 4

Arlesey Town Youth Sky 4-4 Baldock Town Youth Knights

Hatfield Town 3-5 Sawbridgeworth Juniors Blues

Manuden Juniors 0-2 Letchworth GCE Reds

Potton Colts Whites 2-1 Eternit Colts

Stotfold Juniors 1-1 Bishops Stortford Jets

Wymondley Park Wanderers 6-2 Bishops Stortford Rovers

Under 14 - Division 1

Baldock Town Youth Knights 3-1 Harlow Town Rangers

Bishops Stortford Northolt 3-1 Knebworth Youth

Hitchin Town Youth 0-0 Harlow Town Youth

Letchworth GCE Royals 2-3 Royston Town Colts

Royston Celtic 2-0 Austen Arrowheads

Under 14 - Division 2

Arlesey Town Youth 4-5 St Neots Town Boys Navy Blues

Biggleswade Town Youth 5-2 Baldock Town Youth Crusaders

Hormead Hares 2-8 Letchworth GCE Blues

Sawbridgeworth Town Juniors 0-1 Bishops Stortford Jets

Stansted Juniors 3-0 Bedwell Rangers

Stevenage Colts 1-1 Buntingford Cougars

Under 14 - Division 3

Baldock Town Youth Lancers 7-0 JCA Youth

Letchworth GCE Yellows 12-0 Benington Youth

Trident FC B 1-1 Fairlands Youth

Under 15 - Cup

Wymondley Park 5-2 Baldock Templars

Under 15 - Division 1

Bishops Stortford Northolt 4-2 Knebworth Youth

Letchworth GCE Reds 7-1 Harlow Town Youth Reds

Royston Town 7-1 Eternit

Stevenage Boro Junior Reds 4-5 Arlesey Town Youth

Under 15 - Division 2

Baldock Town Youth Crusaders 0-3 Stevenage Boro Junior Blues

Bedwell Rangers Blues 4-7 Letchworth GCE Whites

Buntingford Cougars 1-4 Bishops Stortford Youth

Dunton 3-1 St Neots Town Boys

Hormead Hares 3-0 Broadhall Youth

Sawbridgeworth Town 4-0 Elsenham Youth

Stevenage Colts 2-6 Bishops Stortford Jets

Under 16 - Division 1

Benington Youth v Royston Town Colts

Bishops Stortford Northolt A 6-2 Bishops Stortford Swifts

Stansted Juniors 0-6 Bedwell Rangers

Stevenage Boro Junior Blues 4-7 Baldock Town Youth Templars

Under 16 - Division 2

Bishops Stortford Youth 1-4 Baldock Town Youth Crusaders

Broadhall Youth 0-4 Austen Arrowheads

Buntingford Cougars A 5-2 Albion Youth

Buntingford Cougars B p-p Stotfold Juniors

Harlow Town 9-1 Stevenage Boro Reds

Letchworth GCE Blues 1-14 Bishops Stortford Northolt B

Under 17 - Division 1

Baldock Town Youth Crusaders 0-2 Arlesey Town Youth

Bishops Stortford Northolt 2-0 Hitchin Town Youth

Bishops Stortford Swifts 4-4 Bassingbourn Youth

Letchworth GCE Orange 1-2 Shefford Saints

Risden Wood 2-5 Wymondley Park

Sawbridgeworth Town Jnrs 5-2 BS Jets

Under 18 - Cup

Austen Arrowheads 2-2 BS Youth (A won 10-9 on pens)

Stansted Juniors 4-2 BS Northolt

Stevenage Borough Jnrs 1-5 Potton Colts Blues

Stotfold Jnr 3-4 LGCE Youth

Royston Crow League Page- 1 -


If you value what this story gives you, please consider supporting the Royston Crow. Click the link in the orange box above for details.

Become a supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Latest from the Royston Crow