Football results round-up

BIS 1A: Cambridge Univ Press Res 1 Barrington; Fowlmere 1 Duxford United 1. BIS 2A: Hardwick Res 4 Fulbourn S&S Club 1. BIS 3A: Ashdon Villa 4 Great Chesterford Res; Camden United Res 1 Abington United 7; Eaton Socon A 3 Steeple Morden 4; Hundon Res 1 Gr

BIS 1A: Cambridge Univ Press Res 1 Barrington; Fowlmere 1 Duxford United 1.

BIS 2A: Hardwick Res 4 Fulbourn S&S Club 1.

BIS 3A: Ashdon Villa 4 Great Chesterford Res; Camden United Res 1 Abington United 7; Eaton Socon A 3 Steeple Morden 4; Hundon Res 1 Great Shelford A 2; Lode 1 Harston 1987 7.

BIS 4A: Duxford United Res 2 Figleaves 3; Fulbourn Institute A 6 Steeple Bumpstead Res 1; Hempstead United 2 Barton 6; Orwell 1 Sawston Rovers Res 0; Saffron Crocus Res 4 Dalehead United 2.

BIS 5A: Barrington Res 0 West Wratting A 14; Comberton United A 4 Great Chishill Res 4; Debden Res 3 Hundon A 0; Hardwick A 3 Melbourn Res 2; Haslingfield 1 Steeple Morden Res 3; Newport Vets 1 Cambourne Rovers Res 13.

Creake Charity Shield: Comberton United Res 2 Bassingbourn 5; Great Chishill 2 Great Shelford Res 3; Melbourn 3 Thaxted Rangers 1.

Most Read

Lower Junior Cup: Saffron Rangers 2 RHS United Res 3; Sawston United Res 5 Fowlmere Res 1.

Royston Crow League

Under-11 Division 4: Eynesbury Rovers 5 Elsenham 6.

Under-12 Division 1: Hitchin Town Youth Thunder 2 Royston Town Youth 3; BSCFC Town 3 Sawbridgeworth Juniors Reds 1; Letchworth GCE Whites 4 St Neots Town Youth 3; Broadhall Youth 0 Baldock Town Templars 4; Letchworth GCE Golds 4 Letchworth GCE Yellows 0; Biggleswade United Youth Reds 0 Bedwell Rangers 1

Under-12 Division 2: Knebworth Youth 1 Wymondley Park 2; Buntingford Cougars 4 Stotfold Juniors 7; Fairlands Youth Blues 9 Stevenage Celtic Lions 1; Austen Arrowheads 8 AFC Stevenage 2; Hatfield Youth 3 Letchworth GCE Blues 4

Under-12 Division 3: Biggleswade United Youth Royals 1 Bassingbourn Youth 3; BSCFC Athletic 2 Baldock Town Crusaders 5; Hitchin Town Youth Lightening 3 Stansted Juniors 1; Melbourn Dynamos 2 Stevenage Colts Yellow 14; Hormead Hares 6 Sawbridgeworth Juniors Blues 2

Under-12 Division 4: Arlesey Town Youth 9 BSCFC Rovers 3; Clifton Colts 4 Stevenage Borough Red Kites 2; Letchworth GCE Reds 5 Potton Colts 1; Manuden Juniors 10 Stevenage Colts Greens 0; Fairlands Youth Whites 3 Roebuck Wanderers 3

Under-14 Division 1: Herts Rangers 9 Letchworth GCE Whites 0; Bedwell Rangers Tigers 2 BSCFC Town 3; St Neots Town Youth 2 Wymondley Park 2; Potton Colts Blues 2 Hitchin Town Youth 5; Ickwell & Old Warden 0 Royston Town Youth 2; Baldock Town Templars 1 BSCFC Athletic 3

Under-14 Division 2: Arlesey Town 0 Buntingford Cougars 7; New Hall Rangers 4 Baldock Crusaders 1; Sawbridgeworth Town Reds 3 Potton Colts Whites 1; Shefford Saints 1 BSCFC Park 0

Under-14 Division 3: BSCFC Rovers 1 Symonds Green 6; Roebuck Wanderers 7 Baldock Town Knights 5

Under-16 Division 1: St Neots Town Youth 1 Broadhall Youth 3; Royston Town Youth 0 Symonds Green 6; Baldock Town Knights 3 Buntingford Cougars 2; Sawbridgeworth Town Reds 0 BSCFC Town 2

Under-16 Division 2: BSCFC Northolt 3 Stotfold Juniors 4; Arlesey Town Youth Blues 2 Wymondley Park Wanderers 1; Stevenage Borough Blues 0 Pin Green Juniors 3; Knebworth Youth 1 Royston Town Youth Eagles 2; Elsenham Youth 5 Austen Arrowheads 3

Under-16 Division 3: BSCFC Athletic 1 Royston Town Youth A 4; Sawbridgeworth Town Blues 3 Manuden Juniors 4; Pin Green Juniors Blues 1 Royston Celtic 3

Under-17 Division 1: Arlesey Town Youth 4 Hithin Town Youth 3; Bedwell Rangers 2 Hertford Town 1; Sawbridgeworth Town 2 Knebworth Youth 0

Under-17 Division 2: Baldock Town Crusaders 2 Garden City Rangers 0; Letchworth GCE 0 Harlow Town Youth 1; Stotfold Juniors 1 Hormead Hares 2; BSCFC Rangers 4 Buntingford Cougars 2

Under-18 Division 1: Biggleswade United 9 Bedwell Rangers 0; Baldock Town Youth 0 Broadhall Youth 2; St Neots Town Youth 2 BSCFC 6; Weston Youth 16 Rickling FC 1.