Football results and fixtures

Kershaw League Premier: Eaton Socon 2 Cambridge Uni Press 1; Great Shelford 1 Cottenham United 0; Histon A 0 Littleport Town 0; Needingworth United 0 Hundon 3; Over Sports 2 Fulbourn Institute 2; Waterbeach 0 Lakenheath 4. Senior A: Brampton 3 Whittlesfor

Kershaw League

Premier: Eaton Socon 2 Cambridge Uni Press 1; Great Shelford 1 Cottenham United 0; Histon A 0 Littleport Town 0; Needingworth United 0 Hundon 3; Over Sports 2 Fulbourn Institute 2; Waterbeach 0 Lakenheath 4.

Senior A: Brampton 3 Whittlesford United 1; Castle Camps 2 Debden 4; Hemingfords United 0 Girton United 1; Soham Town Rangers Res 2 Cherry Hinton 1; Somersham Town 3 Foxton 2; Wisbech Town Res 2 Comberton United 2.

Senior B: Chatteris Town 1 Soham United 0; Cottenham United Res 1 RHS United 5; Linton Granta 2 Haddenham Rovers 4; Littleport Town Res 1 Bluntisham Rangers 2; Milton 2 March Town United Res 1; Outwell Swifts 5 Saffron Crocus 2; Swavesey Institute 2 Great Chesterford 6; West Row Gunners 1 Sawston United 3.

BIS League

Division 1A: Cambridge Uni Press Res 1 Duxford United 0; Comberton United Res 3 Steeple Bumpstead 7; Fulbourn Institute Res 1 Barrington 0 (abandoned after 20 minutes due to injury); Gamlingay United 0 Fowlmere 1; Girton United Res 4 Camden United 1; Grampian 2 Cambourne Rovers 7; West Wratting 6 Sawston Rovers1.

Most Read

Division 2A: Fulbourn S & S Club 0 Bassingbourn7; Hardwick Res 4 Linton Granta Res 1; Melbourn 6 Elsworth Sports 2; Thaxted Rangers 2 Whittlesford United Res 0; Wilbraham 1 Great Shelford Res 4.

Division 3A: Abington United 1 Foxton Res 2; Ashdon Villa 2 Steeple Morden 0; Great Chesterford Res 6 Camden United Res 3; Hundon Res 3 Harston 1987 4; Lode 5 Easton Socon A 3; Mott Macdonald 2 Great Shelford A 4; RHS United Res 1 Dullingham 1.

Division 4A: Duxford United Res 3 Barton 3; Fulbourn Institute A 4 Figleaves 1; Orwell 3 Hempstead United 3; Saffron Crocus Res 3 Sawston United Res 3; Saffron Rangers 1 City Life 5; Steeple Bumpstead Res 3 Dalehead United 3.

Division 5A: Cambourne Rovers Res 1 Haslingfield 2; Comberton United A 2 Steeple Morden Res 0; Fowlmere Res 2 West Wratting A 1; Great Chishill Res 3 Newport Veterans 2; Hardwick A 1 Debden Res 2; Hundon A 3 Barrington Res 0.

Royston Crow Youth League

Under 11: Division 1: Biggleswade United Youth Blue 4 Ashwell Academicals 2; Knebworth Youth 2 Wymondley Park 2; Fairlands Youth 1 Letchworth GCE Blues 4.

Division 2: BSCFC Rangers 7 Melbourn Dynamos Panthers 0; Hatfield Youth 5 Hitchin Town Youth 1; Baldock Town Templars 1 Sawbridgeworth Juniors Reds 2; Stotfold Juniors 2 St Neots Town Youth 2.

Division 3: BSCFC Colts 3 Hitchin Town Youth Tigers 3.

Division 4: Eynesbury Rovers 8 Stevenage Town Youth 3; Elsenham Youth 6 Hormead Hares Black 5; Buntingford Cougars Stripes 3 Letchworth GCE Whites 8; BSCFC Rovers 2 Melbourn Dynamos Tigers 3.

Under 12: Division 1: Biggleswade United Youth Reds 1 Sawbridgeworth Juniors Reds 1; Hitchin Town Youth Thunder 3 Letchworth GCE Whites 1; Letchworth GCE Golds 8 St Neots Town Youth 4, Broadhall Youth 1 Royston Town Youth 1, BSCFC Town 1 Letchworth GCE Yellows 2.

Division 2: Buntingford Cougars 4 Austen Arrowheads 7; Fairlands Youth Blues 4 AFC Stevenage 2; Letchworth GCE Blues 0 Wymondley Park 4; Knebworth Youth 10 Stevenage Celtic Lions 5.

Division 3: Elsenham Youth 12 Sawbridgeworth Juniors Blues 0; Biggleswade United Youth Royals 0 Stevenage Colts Yellows 12; Hitchin Town Youth Lightning 10 Melbourn Dynamos 0; BSCFC Athletic 6 Stansted Juniors 2; Bassingbourn Youth 0 Baldock Town Crusaders 10.

Division 4: Baldock Town Knights 6 Arlesey Town Youth 1; Letchworth GCE Reds 12 Stevenage Colts Greens 0; Fairlands Youth Whites 3 Manuden Juniors 1; Clifton Colts 7 Potton Colts 3.

Under 13: Division 1: BSCFC Rangers 0 Wymondley Park Firesharks 5; Letchworth GCE Yellows 7 Wymondley Park 0; Bedwell Rangers Blues 4 Biggleswade United Youth 2; Letchworth GCE Blues 5 Stevenage Town Youth Barca 1; BSCFC Athletic 3 Buntingford Cougars Blues 5

Division 2: Melbourn Dynamos Panthers 3 Hormead Hares 1; Sawbridgeworth Juniors 0 Pin Green Juniors 8; Hitchin Town Youth Cove 3 Fairlands Youth 3; Arlesey Town Youth 3 Baldock Town Templars 5; Letchworth GCE Whites 5 Stotfold Juniors 4.

Division 3: Buntingford Cougars Whites 0 BSCFC Blues 11; Baldock Town Lancers 6 Albion Youth United 2; Royston Town 10 Wymondley Park Jets 3; Eynesbury Rovers 12 Letchworth GCE Orange 1.

Under 14: Division 1: Hitchin Town Youth 5 Ickwell & Old Warden 2; BSCFC Athletic 1 Fairlands Youth 2; Wymondley Park 4 Bedwell Rangers Tigers 0; Letchworth GCE Whites 1 Potton Colts Blues 10; Royston Town Youth 4 St Neots Town Youth 5; BSCFC Town 2 Herts Rangers 1.

Division 2: Arlesey Town 1 Austen Arrowheads 6; New Hall Rangers 8 Potton Colts Whites 2; BSCFC Park 5 Buntingford Cougars 2; Shefford Saints 0 Wymondley Park Wanderers 4; Baldock Town Crusaders 4 Letchworth GCE Reds 3; Royston Town Youth A 5 Sawbridgeworth Town Reds 1.

Division 3: BSCFC Rovers 5 FC Comets 4; Sawbridgeworth Town Blues 0 Roebuck Wanderers 6; Baldock Town Knights 3 Bedwell Rangers B 0.

Under 15: Division 1: Hitchin Town Youth Colts 1 Broadhall Youth 2; Knebworth Youth 5 Shefford Saints 2; Letchworth GCE Reds 5 Royston Town Youth 4; Elsenham Green 1 Pin Green Juniors 6.

Division 2: St Neots Town Boys Navy 6 Weston Youth 4; Fairlands Youth Blues 9 Hatfield Youth 0; BSCFC Athletic 3 Stotfold Juniors 8; Sawbridgeworth Town 3 BSCFC Town 3.

Division 3: BSCFC Rangers 1 Roebuck Wanderers 1; Buntingford Cougars 0 Symonds Green 12; Letchworth GCE Whites 0 Albion Youth 7; Baldock Town Lancers 1 Stansted Juniors 13

Under 16: Division 1: St Neots Town Youth 3 Sawbridgeworth Town Reds 1; Baldock Town Knights 1 Royston Town Youth 1; Buntingford Cougars 2 BSCFC Town 1.

Division 2: Arlesey Town Youth Blues 4 BSCFC Northolt 1; Stevenage Borough Blues 3 Wymondley Park Wanderers 5; Knebworth Youth 10 Elsenham Youth 1; Royston Town Youth Eagles 1 Stotfold Juniors 3.

Division 3: Fairlands Youth Blues 10 Royston Celtic 0; Royston Town Youth A 4 Manuden Juniors 3; BSCFC Athletic 2 Pin Green Juniors Blues 4.

Under 17 Division 1: Sawbridgeworth Town 4 Hertford Town 1; Langford Youth 1 Hitchin Town Youth 2; Arlesey Town Youth 9 Bedwell Rangers 0.

Division 2: Hormead Hares 4 Garden City Rangers 2; Letchworth GCE 11 Buntingford Cougars 2; Stotfold Juniors 0 Harlow Town Youth 5

Under 18: Division 1: Weston Youth 1 BSCFC 2; Baldock Town Youth 8 Bedwell Rangers 0; Biggleswade United 3 St Neots Town Youth 0.

FIXTURES

SEPTEMBER 13

Kershaw League

Premier: Cambridge Uni Press v Newmarket Town Res; Cottenham United v Waterbeach; Fulbourn Institute v Fordham; Histon A v Ely City Res; Hundon v Over Sports; Lakenheath v Needingworth United; Littleport Town v Great Shelford.

Senior A: Cherry Hinton v Brampton; Great Paxton v Somersham Town; Soham Town Rangers Res v Hemingfords United; West Wratting v Debden; Wisbech Town Res v Foxton.

Senior B: Bluntisham Rangers v Cottenham United Res; March Town United Res v Littleport Town Res; Milton v Outwell Swifts; Soham United v Sawston United; West Row Gunners v Helions Bumpstead.

BIS League

Division 1A: Cambourne Rovers v Fulbourn Institute Res; Camden United v West Wratting Res; Duxford United v Comberton United Res; Fowlmere v Cambridge Uni Press Res; Crampian v Girton United Res; Sawston Rovers v Gamlingay United.

Division 2A: Bassingbourn v Great Shelford Res; Elsworth Sports v Cambridge Uni Press A; Fulbourn S & S Club v Thaxted Rangers; Great Chishill v Melbourn; Whittlesford United Res v Hardwick Res; Wilbraham v Linton Granta Res.

Division 3A: Ashdon Villa v Foxton Res; Dullingham v Great Shelford A; Eaton Socon A v Great Chesterford Res; Harston 1987 v Mott Macdonald; RHS United Res v Camden United Res; Steeple Morden v Lode.

Division 4A: Barton v Saffron Crocus Res; City Life v Fulbourn Institute A; Dalehead United v Duxford United Res; Figleaves v Sawston Rovers Res; Litlington Athletic v Orwell; Saffron Rangers v Sawston United Res.

Division 5A: Comberton United A v Fowlmere Res; Haslingfield v Debden Res; Hundon A v Cambourne Rovers Res; Melbourn Res v Great Chishill Res; Newport Veterans v Barrington Res; West Wratting A v Hardwick A.