Gallery: Royston Fun Run - how YOU finished

PUBLISHED: 19:55 23 April 2008 | UPDATED: 15:44 11 May 2010

1, Bruce Harrison (Royston Crows) 11:35; 2, Edward Perrin (Royston Crows) 11:36; 3, Gus Rees (Royston Crows) 12:21; 4, Stehan Haas, 12:31: 5, Nick Filby (Royston Crows) 12:35; 6,Jacob Leighton, 12:43; 7, Sophie Jones (Royston Crows) 12:45; 8, Daniel Dunde

1, Bruce Harrison (Royston Crows) 11:35;

2, Edward Perrin (Royston Crows) 11:36;

3, Gus Rees (Royston Crows) 12:21;

4, Stehan Haas, 12:31:

5, Nick Filby (Royston Crows) 12:35;

6,Jacob Leighton, 12:43;

7, Sophie Jones (Royston Crows) 12:45;

8, Daniel Dunderdale, 12:52;

9,Emma Calder (Royston Crows) 12:58;

10, Peter Allen (Bassingbourn VC) 12:59;

11, Robbie Filby, 13:04;

12, Harry O'Sullivan (Royston Crows) 13:41;

13, Rebecca O'Sullivan (Royston Crows) 13:51;

14, Danielle Calvert (Greneway Sch) 14:09;

15, Tim Jones, 14:11;

16, Joshua Hughes (Roysia Sch) 14:14;

17, Hollie Reader (Roysia Sch) 14:16;

18, Thomas Cooper (Royston Crows) 14:25;

19, Matthew Cooper (Royston Crows) 14:28;

20, Sam Edney, 14:44;

21 Johanthan Marriage (Steeple Morden Sch) 14:46;

22, Robert Dunderdale, 14:48;

23, Ben Seabrook (Icknield Walk School) 24:56;

24 Simon Barker, 14:58;

25, James Edwards (Tanery Drift Sch) 15:07;

26, Matthew Stout (Sandon Sch) 15:07;

27, Hannah Stout (Royston Crows) 15.09;

28, Lara Gibson (Royston Crows) 15:25;

29, Evan Goldman (Steeple Morden Sch) 15:29;

30, Oliva Gascoine, 15:30;

31, Claire Wood, 15:32;

32, Thomas Gambell (Greneway) 15:36;

33, Jonathan Gambell (Studlands Rise) 15:38;

34, Charlotte Conn (Icknield Walk) 15:44;

35, Tony Conn, 15:45;

36, Sarah Meadows, 15:54;

37, Isabel Marriage (Royston Runners) 15:56;

38, Kiya Leighton, 16:08;

39, Jamie O'Connor (Greneway) 16:10;

40, Lauren Freeman (Tannery Drift) 16:11;

41, Rebecca Edey (Tanery Drift) 16:11;

42, Matthew Brazier (Tanery Drift) 16:11;

43, Ellen Annetts (Greneway) 16:18;

44, Josie Pearson, 16:20;

45, David Watson, 16:28;

46, Zoe Saunders, 16:35;

47, Rebeccah Harpin, 16:38;

48, Heather Barral (Royston Crows) 17:06;

49, Theo Reed, 17:06;

50, Ian Barral, 17:10;

51, Conner D'Arcy (Knighs Templar), 17:19;

52, Seth Michael (Royston Crows) 17:21;

Pamela Chicken (Tanery Drift) 17:23;

54, Bryden Watson, 17:33;

55, Izzie Potterill (Steeple Morden) 17:37;

56, Daniel Goom, 17:42;

57, Gregory Allen (Bassingbourn VC) 17:44;Matthew Inman (Sandon) 17:45;

59, Miles Blackwell (Icknield Walk) 17:48;

60, Hannah Fell (Roysia) 17:50;

61, Lucas Gallo, 17:54;

62, Kate Weddepohl (Steeple Morden) 18:03;

63 Paul Weddepohl, 18:04;

64 Simon Fell (Studlands Rise) 18:08;

65 Julie Gambell, 18:09;

66, Emma Smith, 18:16;

67, Trudy Stanford, 18:22;

68, Daniel Cooper, 18:22;

69, Jemima Crane, 18:27;

70, Julian Crane, 18:28;

71, Robert Hall, 18:41;

72, Clive Hall, 18:42;

73, Olivia Butterworth (Steeple Morden) 18:46;

74, Natalie Butterworth (Steeple Morden) 18:47;

75, Alison Butterworth, 18:48;

76, Kyran Cassidy, 18:49;

77, Rachel Burgess, 18:50;

78, Georgia Plumb (Icknield Walk) 18:51;

79, Stev Plumb, 18:52;

80, Isabell Freeman (Edwinstree) 19:06; Megan Saunders (Edwinstree) 19:07;

82, Adam Dixon, 19:08;

83, Hannah Pocock (Greneway) 19:21;

84, Andrew Pocock, 19:22;

85, John Inman, 19:27;

86, Scott Dixon, 19:28;

87, Eileen Dixon, 18:31;

88, Elena Gough (Perse Pelican) 19:33;

89, Hollie Jennings, 19:34;

90, Douglas Jennings, 19:35;

91, Megan Howarth (Icknield Walk) 19:36;

92, Lucy O'Connor (Tanery Drift) 19:47;

93, Rosy Beed (Icknield Walk) 19:48;

94, Denine Cassidy, 19:52;

95, Diane Allen, 19:54;

96, Paul Gunn, 20:02;

97, Clarissa Watts, 20:04;

98, Caitlin Watts, 20:05;

99, George Sanders, 20:10;

100, Emily Minion (Studlands Rise) 20:15;

101, Paul Minion, 20:15;

102, Emer McAulliffe (St Mary's), 20:18;

103, Charlotte Butterwoth (Steeple Morden) 20:19;

104, Oliva Sanders, 20:20;

105, Paul Sanders, 20:21;

106, Jamie Ball, 20:23;

107, George Ball (Steeple Morden) 29:29;

108, Jonathan Adam (Icknield Walk) 20:33;

109, Jacob Murphy (Steeple Morden) 20:34;

110, Louise Pope, 20:35;

111, Andy Pope, 20:37;

112, Alexa Thompson (Icknield Walk) 20:39;

113, Mark Thompson, 20:40;

114, Jake Cooley, 20:42;

115, Ciaran King, 20:42;

116, Rebecca King, 20:43;

117, Robin Dixon, 20:46;

118, Tilly Reader (Roysia) 20:49;

119, Alice Stannard, 20:49;

120, Elizabeth Marriage, 21:06;

121, Charlie Hoile, 21:07;

122, David Marriage (Royston Runners) 21:08;

123, William Playle (Sandon) 21:10;

124, Ava Playle (Sandon) 21:11;

125, Susan Playle, 21:19;

126, Alice Precious, 21:22;

127, Vanessa Easton, 21:24;

128, Laura Worsey, 21:25;

129, Adam Edney, 21:34;

130, Chris Edney, 21:34;

131, Karen Wilde, 21:49;

132, Sophie Marriage, 21:54;

133, Tom Marriage, 21:58;

134, Philippa Martin, 22:01;

135, Karen Barlow (Royston Runners) 22:02;

136, Keira Allen (St Mary's) 22:03;

137, Katie Leighton, 22:04;

138, Ben Hale (Steeple Morden) 22:09;

139, Mark Hale, 22:10;

140, Alfie Osmond, 22:15;

141, Pippa Butterworth, 22:16;

142, Kathryn Butterworth, 22:17;

143, Daniel Minion, 22:18;

144, Jo Minion, 22:22;

145, Lucas Blackwell (Icknield Walk) 22:28;

146, Freddie Smith, 22:28;

147, Andy Clapp, 22:28;

148, Abby Martin, 22:36;

149, Floss Potterill (Steeple Morden) 22:36;

150, Jane Potterill, 22:38;

151, Brian Potterill, 22:39;

152, Sohpie Davies, 22:46;

153, Paula Davies, 22:54;

154, Andy Hawkes (Tanery Drift) 22:58;

155, Mark Harris (Tanery Drift Sch) 22:58;

156, Miranda Harris (Tanery Drift) 23:01;

157, Lathan Harris (Tanery Drift) 23:02;

158, Jack Freeman (Greneway) 23:03;

159, Sinead Thrussell (Greneway) 23:05;

160, Graeme Fell, 23:19;

161, Tommy Compton (Steeple Morden) 23:21;

161, George Adam (Icknield Walk) 23:23;

163, Isabella Shannon (Steeple Morden) 23:24;

164 Kyra Crossman, 23:32;

165, Maureen Miller (Steeple Morden) 23:32;

166, Lauren Hills, 23:34; Caraine Hills, 23:38;

168, Emma Cooley 23:40;

169, Helen Iman (Sandon) 24:20;

170, Alex Cooley, 24:21;

171, Emma Gomez (Tanery Drift) 24:23;

172 Lilla Berry (Studlands Rise) 24:29;

173, Harry Hawes (Sandon) 24:30;

174, Jacob Murphy (Steeple Morden) 24:33;

175, Sarah Inman, 24:34;

176, Emer McAulliffe (St Mary's) 24:35;

177, Harriet Thomasson, 24:36;

178, Ron Thomasson, 24:37;

179, Patsy Thomasson, 24:43;

180 Samantha Gunn, 24:45;

181, Bethany Smith (Sandon) 24:46;

182 Darren Smith, 24:53; Corraine Duff (Tannery Drift) 24:54;

184, Owen Duff (Tannery Drift) 25:21;

185, Sharon Harrison, 25:22;

186, Angus Green (Steeple Morden) 25:23;

187, Caromy Shannon, 25:57;

188, Rebecca Penn, 25:58;

189, Ella Turnball (Greneway) 26:20;

190, Anna Gallo (Sandon) 26:20;

191 Lily-May Godfrey (Tanery Drift) 26:40;

192, Heather Lawrence (Tanery Drift) 26:40;

193, Andrew Lawrence (Roysia) 26:40;

194, Nicole Burgess, 26:51;

195, Chloe Compton (Steeple Morden) 26:51; Liam Commerford (Steeple Morden) 28:46;

197, Jaine Cresser, 28:46;

198, Heidi Toseland, 28:48;

199, Ella Fleming (Icknield Walk) 28:48;

200, Lee Fleming, 30:47;

201, Ben Rao, 30:47;

202, Sue Norris, 31:27;

203, Mark Morris, 31:27;

204, Anna Adam (Icknield Walk) 32:59;

205, Megan Commerford, 32:59;

206, Janice Commerford, 32:59

Pre-school boys: 1, Scott Dixon 19:28; 2, Ciaran King 20:42; 3, Daniel Minion 22:18.

Pre-school girls: 1, Natalie Butterworth (Steeple Morden) 18:47; 2, Emer McAulliffe (St Mary's) 20:18; 3, Lilla Berry (Studlands Rise) 24:29.

Years 1-2 boys: Jonathan Gambell (Studlands Rise) 15:38; 2, Theo Reed 17:06; 3, Daniel Goom 17:42.

Years 1-2 girls: 1, Zoe Butterworth 16:35; 2, Oliva Butterworth (Steeple Morden) 18:46; 3, Rachel Burgess 18:50.

Years 3-4 boys: 1, Ben Seabrook (Icknield Walk) 14:56; 2, James Edwards (Tanery Drift) 15:07; 3, Matthew Inman (Sandon) 17:45.

Years 3-4 girls: 1, Charlotte Conn (Icknield Walk) 15:44; 2, Lauren Freeman (Tanery Drift) 16:11; 3, Rebecca Edey (Tanery Drift) 16:11.

Years 5-6 boys: 1, Gus Rees (Royston Crows) 12:21; 2, Robbie Filby 13:04; 3, Sam Edney 14.44.

Years 5-6 girls: 1, Kiya Leighton 16:08; 2, Ellen Annetts (Greneway) 16:18; 3, Josie Pearson 16:20.

Years 7-8 boys: 1, Jacob Leighton 12:43; 2, Tim Jones 14:11; 3, Joshua Hughes (Roysia) 14:14.

Years 7-8 girls: 1, Sophie Jones (Royston Crows) 12:45; 2, Emma Calder (Royston Crows) 12:58; 3, Rebecca O'Sullivan (Royston Crows) 13:51.

Years 9-10 boys: 1, Bruce Harrison (Royston Crows) 11:35; 2, Stehan Haas 12:31; 3, Nick Filby (Royston Crows) 12:35.

Years 9-10 girls: 1,Claire Wood 15:32; 2, Rebeccah Harpin 16:38; 3, Heather Barral (Royston Crows) 17:06

Most Read

Most Read

Latest from the Royston Crow

Hot Jobs

Show Job Lists