CROW LEAGUE RESULTS ROUND-UP

PUBLISHED: 10:51 16 November 2006 | UPDATED: 14:54 12 May 2010

Under 10 Division A: Baldock Town Templars 6 Biggleswade United Reds A 1, Bedwell Rangers Real 1 Royston Town Colts A 2, Hatfield Youth Yellows 1 Broadhall Youth A 3, Letchworth GCE Yellows 2 BSCFC Town 1, Stevenage Borough Reds 1 Knebworth Youth C

Under 10

Division A: Baldock Town Templars 6 Biggleswade United Reds A 1, Bedwell Rangers Real 1 Royston Town Colts A 2, Hatfield Youth Yellows 1 Broadhall Youth A 3, Letchworth GCE Yellows 2 BSCFC Town 1, Stevenage Borough Reds 1 Knebworth Youth Cougars A 0

Division B: Baldock Town Crusaders 7 Biggleswade United Reds B 0, Bedwell Rangers Barca 0 Royston Town Colts B 2, Hatfield Youth Greens 0 Broadhall Youth B 1, Letchworth GCE Oranges 2 BSCFC Rangers 0, Stevenage Borough Thunder 3 Knebworth Youth Cougars B 0

Division C: Austen Arrowheads A 1 BSCFC Rovers 1, Hormead Hares A 0 Fairlands Youth A 3, Letchworth GCE Blues 2 Pin Green Juniors A 2, Potton Colts A 1 Buntingford Cougars Blues 1

Division D: Austen Arrowheads B 1 BSCFC Wanderers 4, Hormead Hares B 1 Fairlands Youth B 8, Letchworth GCE Reds 2 Pin Green Juniors B 1, Potton Colts B 3 Buntinhgford Cougars Whites 0

Division E: Albion Youth 2 Shefford Saints A 2, Biggleswade United B&WA 2 Baldock Town Knights 0, BSCFC Athletic 1 Bedwell Rangers Juve 3, Letchworth GCE Whites 4 Bassingbourn Youth 1, Stotfold Juniors A 4 Arlesey Town Youth A 1

Division F: Biggleswade United B&WB 1 Baldock Town Lancers 3, Letchworth GCE Blacks 1 Bassingbourn Youth B 3, Sawbridgeworth Juniors B 2 Manuden Juniors 0, Stevenage Borough Blue 4 Ashwell Academicals A 4, Steveage Celtic Lions 0 Shefford Saints B 0, Stotfold Juniors B 2 Arlesey Town Youth B 0,

Under 11

Division One: Pin Green Juniors 1 Buntingford Cougars Blues 2

Division Two: HC Cougars 1 BSCFC Athletic 1, Royston Town Colts 2 BSCFC Blues 0, Stevenage Town Youth Barca 7 Melbourn Dynamos Tigers 0

Division Three: Biggleswade United Youth 3 Sawbridgeworth Juniors 3, Fairlands Youth 6 Eynesbury Rovers 1, FC Comets 0 BSCFC Rangers 12, Letchworth GCE Whites 2 Arlesey Town 6

Division Four: BSCFC Rovers 8 Albion Youth 1, Buntingford Cougars Whites 2 Letchworth GCE Oranges 0, Stevenage Borough Stripes 3 Bedwell Rangers Whites 0, Wymnondley Park Wanderers 4 BSCFC United 2

Under 12

Division Two: Bassingbourn Youth 4 Buntingford Cougars 3

Division Three: Hormead Hares 2 Baldock Town Crusaders 1, Royston Town Colts 2 Letchworth GCE Whites 1

Division Four: BSCFC Rangers 5 Bedwell Rangers B 1, Stevenage Colts 5 Baldock Town Knights 4

League Cup: Baldock Town Templars 7 Ashwell Academicals 0, BSCFC Athletic 7 Knebworth Youth 2, BSCFC Athletic Youth 0 Wymondley Park Wanderers 6, BSCFC Town 5 Wymondley Park 1, Herts Rangers 16 Stevenage Borough Reds 0, Hitchin Town Youth Greens 0 Austen Arrowheads 5, Pin Green Juniors 0 Letchworth GCE Reds 11, Potton Colts 2 Bedwell Rangers A 3, Royston Town Colts 12 FC Comets 1, Sandy Colts 1 Sawbridgeworth Juniors Blues 4, Sawbridgeworth Juniors Reds 8 Letchworth GCE Blues 3, Shefford Saints 2 Fairlands Youth 5, St Neots Town Boys 1 BSCFC Park 3, Stotfold Juniors 3 Hitchin Town Youth 0, Symonds Green Minors 0 Potton Colts 10

Under 13

Division One: BSCFC Town 1 Knebworth Youth 0, Buntingford Cougars Blues 2 Shefford Saints 2, Hitchin Town Youth Wymondley 2 Fairlands Youth Whites 0

Division Two: Hitchin Town Youth 2 BSCFC Athletic 1, Royston Celtic Whites 2 Sawbridgeworth Juniors Reds 2

Division Three: BSCFC Rangers 6 Symonds Green 1, Elsenham Youth 0 Stotfold Juniors 3, Letchworth GCE Whites 3 Herts Rangers 1, Sandy Colts 2 BSCFC Wanderers 1, Stansted Juniors 0 Potton Colts 6

Division Four: Albion Youth 4 Baldock Town Knights 2, Arlesey Town Youth 7 Baldock Town Lancers 1, BSCFC Rovers 0 Hatfield Youth 4, Hormead Hares 3 Stevenage Colts 1, Royston Celtic Greens 3 Buntingford Cougars Whites 5, Stevenage Borough Stripes 4 Stevenage Borough Tigers 4, Weston Youth 2 Thaxted Rangers 0

Under 14

Division One: Arlesey Town Blues 1 BSCFC Town 1, Baldock Town Templars 4 Saturn FC 0, Potton Colts Blues 2 Benington Youth 4, Stevenage Town Youth 2 Apollo Youth FC 1, Wymondley Park 4 BSCFC Rangers 1

Division Two: Austen Arrowheads 4 Sandy Colts 1, Broadhall Youth 4 Knebworth Youth 2, BSCFC Northolt 1 Pin Green Juniors 2, Royston Town Colts A 2 Symonds Green 6, Shefford Saints 3 Buntingford Cougars 4

Division Three: Fairlands Youth 1 St Neots Town Youth 4, Letchworth GCE Blues 1 Wymondley Park Wanderers 2, Letchworth GCE Reds 7 Baldock Town Crusaders 1, Manuden Juniors 1 Bedwell Rangers 2, Sawbridgeworth Town 4 Pin Green Juniors Blues 0

Division Four: BSCFC Athletic 0 BSCFC Rovers 2, Hatfield Youth 0 Baldock Town Knights 11, Royston Celtic 2 Arlesey Town Sky 8, Stofold Juniors 2 Sawbridgeworth Town Blues 2

Under 15

Division One: Letchworth GCE Royals 6 FC Risden 2

Division Two: Albion Youth 3 Baldock Town Lancers 5, BSCFC Athletic 2 Bedwell Rangers 3, Royston Town Colts 6 Hitchin Town Youth 0, Sawbridgeworth Town 8 Austen Arrowheads 0, Stansted Juniors 3 Hormead Hares 0, Trident Youth Wasps 2 Arlesey TownYouth 6, Fairlands Youth 3 Trident Youth Tigers 2, Hatfield Youth 4 St Neots Town Boys Sky 0, Stotfold Juniors 2 Benington Youth 0

Under 16

Division Two: Stotfold Juniors 6 Elsenham Youth 1

Ken Murray Memorial: Austen Arrowheads 4 Arlesey Town Youth 1, Baldock Town Crusaders 6 Biggleswade United Youth 5, Broadhall Youth 3 Stevenage Colts 4, BSCFC Colts 5 Harlow Town 3, BSCFC Town 6 Weston Youth 0, Harlow Town Youth Reds 6 Stevenage Borough Blues 1, Hormead Hares 1 Hitchin Town Youth 7, Knebworth Youth 2 BSCFC Pelham 1, Letchworth GCE Whites 2 Royston Town Colts 2, Letchworth GCE Yellows 0 Sandy Colts 0, St Neots Town Youth 4 Bedwell Rangers Blues 0, Stevenage Borough Reds 0 Sawbridgeworth Town 0

Under 17

Division One: Letchworth GCE Yellows 3 Wymondley Park 1, Sandy Colts 2 Royston Town Colts 2, Saturn 4 Stevenage Borough Blues 0

Division Two: BSCFC Park 1 Fairlands Youth 0, Luton Borough Youth 5 Broadhall Youth 2, Risden Wood 4 Stansted Juniors 2, Stevenage Borough Whites 4 Baldock Town Crusaders 0

Under 18

Division One: Baldock Town Youth 2 BSCFC Rangers 8, Bedwell Rangers 0 Hitchin Town Youth 3, Stevenage Colts 4 Shefford Saints 5, Wymondley Park 5 Knebworth Youth 2

0 comments

More news stories

19 minutes ago

As the topic that has split the nation for the last two years comes to its final stages, what do our MPs think about Theresa May’s draft Brexit plan?

11:55

The team at family support charity Home-Start Royston & South Cambridgeshire have had a “wonderful evening” at a fundraising Fashion Party in Melbourn.

Astronomers from the University of Hertfordshire have confirmed the existence of a frozen planet orbiting the fastest star in the sky.

08:25

The public inquiry into whether Reed’s only pub should be turned permanently into a house concluded on Wednesday last week, and now pub supporters and the current owner have reflected on the three-day hearing.

Most read stories

Show Job Lists

Digital Edition

Image
Read the Royston Crow e-edition E-edition

Newsletter Sign Up

Royston Crow weekly newsletter
Sign up to receive our regular email newsletter

Our Privacy Policy